Dedektif Firmaları | Özel Dedektif - Private Detective Turkey - Özel Dedektiflik Türkiye, +90 532 250 63 51

Arnavutköy Özel Dedektif

  Sayın ziyaretçi İstanbul Arnavutköy İlçesinde eğer Özel Dedektif arıyorsanız, Türkiye’nin en köklü ve kurumsal özel dedektiflik bürosu olan Zabata Dedektiflik hizmetinizdedir. Zabata Dedektiflik Bürosu, İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı bir Ltd. Şti. olup, Vergi Levhası, Ticaret Odası Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazeteleri gibi resmi evrakları mevcuttur. Arnavutköy Bölgesinde özel dedektif hizmetleri için 7/24 saat 0 532 250 63 51 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 

Özel Dedektif Hizmetlerimizden Bazıları,

 • Ürün Marka-Patent Araştırma Arnavutköy
 • Rehine ve Fidye Araştırma Arnavutköy
 • Evlilik Öncesi Araştırma Arnavutköy
 • Dolandırıcılık Olayları Araştırma Arnavutköy
 • Ülke Genel Konjektör Araştırma Arnavutköy
 • Türkiye de Şirket Araştırma ve Genel Analiz Arnavutköy
 • Cinayet Araştırma Arnavutköy
 • Kayıp Kişi Bulma Arnavutköy
 • Olay Yeri İnceleme Arnavutköy
 • Çalıntı Eşya Araştırma Arnavutköy
 • Arsa Emlak Araştırma Arnavutköy
 • Emeklilik Durum Araştırması Arnavutköy
 • Sigorta Sahtecilikleri Araştırma Arnavutköy
 • Sahtecilik Araştırma Arnavutköy
 • Kişi Araştırma Arnavutköy
 • Mal Varlığı Araştırma Arnavutköy
 • Böcek Arama (Elektronik) Arnavutköy
 • Hukuk Danışmanlığı Arnavutköy
 • Gayrimenkul Araştırma Arnavutköy
 • Fatura Doğrulama
 • V.B.

 

 

ARNAVUTKÖY GENEL BİLGİ

    Arnavutköy'ün yerleşim yeri olarak kurulduğu tarihi saptamak güç, ancak arşivlerden çıkan haritalardan bölgenin 1850'li ve 1890'lı yıllarda dahi (Arnaout Kevi) Arnavutköy ismiyle anıldığı, haritalarda da bu isimle yer aldığı bilinmektedir. Daha detaylı bilgilere ise 1920'li yıllardan itibaren ulaşılabilmektedir.

   Arnavutköy, mübadeleden (yaşayan halkların değişimi) önce yaklaşık 180 haneden oluşan Rum köylülerin yaşadığı ve şimdilerde “Eski Köy” , “Köy içi”, “Aşağı Köy” gibi değişik adlarla anılan bir bölgede yer alıyordu.  1923 Lozan Anlaşması çerçevesinde;  

  Yunanistan ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yaşayan halkların değişimi  “mübadele” protokolünün imza altına alınmasıyla birlikte karşılıklı göçler başlamıştır. Halkların karşılıklı değişimini öngören Protokol gereği bu bölgede yaşayan Rum Köylüler Yunanistan’a, Yunanistan Drama bölgesinde yaşayan Müslüman Türkler ise bu bölgeye yerleştirilmişlerdir.

   Türkler,  bu bölgeye yerleşim esnasında Rum köylüleri ile 2 ay beraber yaşamak zorunda kalmışlardır. Daha sonra Rumlar kendilerine ait bir kilisenin de bulunduğu bu bölgeden evlerini bırakarak anlaşma gereği kendi topraklarına göç etmişlerdir.

Arnavutköy İsmi Nereden Geliyor?

   Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkie Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü”  “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Bir tane okul ve bir tane bakkalı olan yolcuların konakladığı han ve kahvehanesi olan köyde ulaşımın ve yolların bulunmamasından dolayı İstanbul’a at arabaların kullanıldığı araçlarla konvoy yapılarak gidilebiliyordu.

Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge şekillenmeye başlamıştır.

Beldemize bağlı ve İmrahor adı verilen bölge isim itibariyle Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahın atlarına ve onlarla alakalı araçlara bakmakla yükümlü olan kişinin adıdır. Rivayet olunur ki, İmrahor,  Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet’in atlarının bulunduğu bir hara ile anılmıştır. 1893 yılında Tatar Türklerinin yerleşimi ile faaliyete geçmiştir. İmrahor tarihi dokusu ve doğal zenginliği ile tartışılmaz güzellikte olan bir mesire yeridir.

Yıllar itibariyle ülke genelinde köylerden şehirlere doğru yaşanan göç furyasından Arnavutköy de nasibini almış ve giderek büyük bir merkez haline gelmiştir. 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yer alan ve yürürlüğe giren kanun ile Arnavutköy'ün kaderi değişmiş ve ilçe olmuştur. Şu an 170 bin kişiyi bulan nüfusu ile Türkiye genelinde bir çok ili geride bırakan Arnavutköy, gelecek vadeden merkezler arasında gösterilmektedir.

 

 

Arnavutkoy Private Detective

Dear visitor, district of Istanbul Arnavutkoy if you are looking for a private detective, private detective agency which is Turkey's most established and institutional Zabata detective service. Zabata Detective Agency, Ltd. is a registered Istanbul Chamber of Commerce. Sti. and the Tax Board, Chamber of Commerce Certificate of Activity, official documents, such as the Trade Registry Gazettes are available. Arnavutkoy private detective services for Region 7/24 63 51 No. 0.53225 million hours please call.

 

Some of our services private detective,

Product Brand-Patent Research Arnavutkoy

Hostage and Ransom Research Arnavutkoy

Pre-Marriage Research Arnavutkoy

Fraud Events Research Arnavutkoy

Country General Konjektor Research Arnavutkoy

Company Research and General Analysis in Turkey Arnavutköy

Murder Investigation Arnavutkoy

How to Find Lost People Arnavutkoy

Crime Scene Investigation Arnavutkoy

Stolen Goods Research Arnavutkoy

Land Real Estate Research Arnavutkoy

Retirement Case Study Arnavutkoy

Insurance counterfeits Research Arnavutkoy

Fraud Investigation Arnavutkoy

People Research Arnavutkoy

Asset Research Arnavutkoy

Insect Call (Electronic) Arnavutkoy

Legal Advice Arnavutkoy

Real Estate Research Arnavutkoy

Invoice Verification

ETC